Hakkında

İsmim Eser Özvataf, DevOps, IT süreçleri, organizasyon çevikliği, ürün ve proje yönetimi ve kültürel dönüşüm eksenli konularla ilgilenmekteyim. Setur'daki görevim yanısıra özel zamanlarımda da yazılım sektörü ve yazılım geliştirme ekseninde üretken olmaya çalışıyorum.

Bunlara örnek vermek gerekirse;

Geçmiş

Eskişehir'den İzmir'e yerleşmiş o dönem pek çevresi olmayan bir çocukken 1993 senesinde bilgisayarla tanıştım.

1994'den itibaren birer sene arayla programlamaya, BBSlere ve en nihayetinde internete girmem online içerik üretmek konusunda beni de cesaretlendirdi. Önce tek başıma, bir süre sonra çok katılımcılı web siteleri oluştururken amatör seviyedeki Basic, Pascal ve C bilgimin üzerine HTML ve ASP öğrenmeye başladım. Bir noktadan sonra yazılım geliştirmeye olan ilgimi freelance çalışarak harçlık kazanmaya kadar ilerledim.

2004'de Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun olduktan sonra İzmir'de sırasıyla Egebilgi, Ispro ve devBiz firmalarında Uzman Yazılım Geliştirici olarak çalıştım.

Askerlik görevimi tamamladıktan sonra 2008'de Turkcell Çözüm Ortakları arasında bulunan CMFNET/Mobilpark firmasında deneyimli Full Stack (Tam Donanımlı) Yazılım Geliştirici ve Takım Liderliği görevini üstlendim.

2011 yılı itibariyle tekrar akademiye dönerek Doğu Akdeniz Üniversitesi çatısı altında önce Information Technology lisansı, ardından Information and Communications in Education yüksek lisansı programlarını tamamladım.

Eğitim hayatım boyunca açık kaynaklı projelerin oluşturulmasına ve geliştirilmesine elimden geldiğince destek olmaya çalıştım.

Aynı süreç içerisinde profesyonel olarak çeşitli e-ticaret ve mobil uygulama startuplarında yazılım mimarı, yazılım danışmanı ve yazılım geliştirici görevlerinde yer aldım.

Evliliğim ve İzmir'e taşınmamla birlikte, Yazılım Geliştirme Lideri olarak KoçSistem'e katılarak görevlendirildiğim projelerde hizmet ve teslimat sürekliliğini sağladım. Yine KoçSistem içerisinde Ar-Ge ve İş Uygulamaları altında Kurumsal Mimari ekibinde görev aldım.

Bugün ise Setur'da Süreç Lideri olarak çalışmaktayım.

Trivia: Profesyonel

Trivia: Diğer

Sertifikalar ve Sınavlar